FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zamontowac antene 5/8 na balkonie
Autor Wiadomość
Lukasz 

Znak: Lukasz
Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 158
Skąd: Choroń
Wysłany: 2011-10-27, 16:01   Jak zamontowac antene 5/8 na balkonie

Jak w temacie. Balkon na 1 pietrze dwupiętrowego bloku , poniżej zdjecia.
 
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-10-27, 18:27   

Łukasz: iść do sąsiada z góry, pogadać, dać od niego rurkę ponad dach i na niej antenę.

Masz jakieś kominy na dachu ? bo może do komina dać http://www.dipol.com.pl/o...50w13_E8516.htm do tego rurkę 1 - 1,5m i do niej antenę.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
Piotrek 


Znak: SQ9SFA
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 1180
Skąd: Częstochowa/J09ONT
Wysłany: 2011-10-27, 20:53   

rozumiem że niema opcji dania czegoś na dach bo jakby była to byś nie kombinował,a od sąsiada to też parę metrów rury ponad dach i prawie 7m anteny to by trza nie tylko do balkonu mocować ale i do ściany budynku
_________________
Kenwood TM 701E+Masen GP140+SIRTEL SF 410 D
Quansheng TG-UV2
GRE PSR 225+dipol na 2m
 
 
 
SQ9FMC 
200 DXCC

Znak: Artur
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 105
Skąd: Krzepice
Wysłany: 2011-11-01, 19:22   

Zamatować każdą powierzchnię można papierem ściernym . Spróbuj bo aluminium jest metalem miękkim nawet w stopach i da się to zrobić nawet na balkonie . Ba , nawet zimą nie twardnieje . Polecam
_________________
Radio jak Media Markt ...
nie dla idiotów .
 
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2011-11-02, 07:31   

SQ9FMC napisał/a:
... da się to zrobić nawet na balkonie ...
Trzeba tylko uważać, żeby nie wypaść. Nawet z pierwszego piętra można się nieźle połamać.

A tak naprawdę chodzi o pisownie w temacie jak wyżej. Wiadomo, że nie każdy ma ten dar bezbłędnego pisania, ale przecież na forum działa skrypt który sprawdza błędy, albo można sobie najpierw napisać tekst w wordzie i potem wkleić. ZAMONTOWAĆ a nie ZAMĄTOWAĆ albo co gorsza ZAMATOWAĆ. Prosimy o poprawienie.


Tak jak piszesz. Nie każdy posiada umiejętność pisania poprawną polszczyzną, można też mieć dziwną klawiaturę, bo jeśli się przyjrzałeś dokładnie brak jest polskich znaków. Ale nie trzeba zaraz robić z tego wielkiego halo. Zmieniłam post Łukasza. I następnym razem zamiast pisać "prosimy", napisz "proszę". Bo z tego co mi wiadomo, jako jedyny postulujesz o zmianę tego błędu.
Pozdrawiam Alicja
 
 
Krzysiek 

Znak: SQ9MPK
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 714
Skąd: ona biegnie?
Wysłany: 2011-11-02, 08:47   

Koledze Arturowi może chodziło o Zmatowienie, a ty jakieś wywody będziesz tu robił.
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2011-11-02, 13:50   

Zamatować się da na balkonie, wcale tego nie kwestionuję, ale w tym przypadku chodzi jednak o montaż.

Na jakie pasmo ma być ta antena?
 
 
Alice 
Eterowa Rodzynka xP


Znak: SQ9RHN
Lokator: JO90RR
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Janów
Wysłany: 2011-11-02, 14:02   

to jest Sirio GPE 27 na pasmo 11 m. Z tego co dobrze pamiętam.
_________________
President Lincoln + Alan 28 + Sadelta HM300 + Black Pirate 5R
Yaesu FT-2800M + Lafayette UVS 200
Taurus 80 + W3DZZ
Voltcraft 15A

President Harry III + President Colorado
Yaesu FT-90R+ Nagoya NH-776

 
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2011-11-02, 18:21   

No to w takim razie kawał anteny.

Po pierwsze primo - można się pokusić i poszukać jakiegoś gotowego uchwytu na balkon, lub ścianę w sklepie "Dipol" ul. 1 Maja 40 (patrz wyżej), albo poprosić znajomego spawacza i zrobić sobie uchwyt samemu według własnego uznania. W tym przypadku mogą wystąpić jednak problemy ze strojeniem anteny (ze względu na bliskie sąsiedztwo metalowych barierek i żelbetonu). Takie sąsiedztwo zdecydowanie źle wpłynie też na charakterystykę promieniowania anteny, a samo umiejscowienie anteny może wywołać zakłócenia w odbiornikach RTV u sąsiadów.

Po drugie primo/ultimo - znacznie lepsze na balkon są anteny balkonowe typu boomerang (1/4 z tylko jedna przeciwwagą). Nie głupim pomysłem była by też antena samochodowa (nawet 5/8).

Po trzecie primo/tercero - jeśli to ma być koniecznie siedmiometrowa antena 5/8 z wieloma przeciwwagami, to najlepszym rozwiązaniem będzie wyniesienie jej ponad dach - tak jak koledzy wyżej napisali, mocując się masztem do ściany bloku, podobnie jak sąsiedzi z siatkami (przyjmujemy opcję, że montaż masztu bezpośrednio na dachu nie jest możliwy). Oczywiście koniecznie odciągi (co najmniej 3) i podłączenie masztu do instalacji odgromowej. W tym przypadku sama antena będzie działać bardziej prawidłowo, a poza tym będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że sąsiedzi nas usłyszą w TV.

Więcej grzechów nie pamiętam.
 
 
Lukasz 

Znak: Lukasz
Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 158
Skąd: Choroń
Wysłany: 2011-12-05, 17:54   

Za namowa kolegow na spotkaniu udalem sie dzisiaj ponownie do administracji. Przedstawilem panu z administracji z czym do niego przyszedlem on mi odpowiedzial ze juz mi powiedzial ze niema wstepu na dach , ze wogole to jestem obcy bo nie jestem czlonkiem tego ich " klubu ". Zapomnialem jak sie nazywa . Zasugerowale panu ze bym montowal antene pod okiem jednego z nich to tez . Tak ze niema zadnych szans zebym zamontowal antene na dachu. Pozostaje mi spytac sie sasiada z gory czy pozwoli zamontowac na swoim balkonie rurke zebym na niej zamontaowal antene.
 
 
 
Młody 
Piotruś


Znak: SQ9KFX / 26 CS 001
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 125
Skąd: Eastbourne
Wysłany: 2011-12-05, 19:27   

Jak sie poddasz to na pewno nie. Żadnej gnój nie może Ci tego zabronić, u mnie było to samo i co? już mam pozwolenie na trzecią antene.
_________________
krótkofalowiec na emigracji
 
 
 
Piotrek 


Znak: SQ9SFA
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 1180
Skąd: Częstochowa/J09ONT
Wysłany: 2011-12-05, 20:49   

Poczytaj sobie to może to ci pomoże http://36fm.pl/viewtopic.php?t=382 .Tez mam problem w SM, niedługo dostanę znak i wtedy powalczę.
_________________
Kenwood TM 701E+Masen GP140+SIRTEL SF 410 D
Quansheng TG-UV2
GRE PSR 225+dipol na 2m
 
 
 
Lukasz 

Znak: Lukasz
Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 158
Skąd: Choroń
Wysłany: 2012-01-31, 13:43   

Bylem dzisiaj u sąsiada z góry i pozwolił mi zamontowac antene na swoim balkonie a nawet na tym maszcie na ktorym ma antene TV . Powiedzial sąsiad ze nawet mozna zdjac antene TV bo z niej nie korzysta .

Maszt (po lewej na zdjeciu ) jest z rurki średnicy 3/4 cala , od góry dołączona jest okolo metrowa rurka 1/2 cala. maszt jest przymocowany do sciany na wysokosci pomiedzy sufitem a dachem.

Według was antena ( siro gp 27 5/8 ) o dlugosci 6.5 m i wadze 2.5 kg bedzie sie dobrze trzymać na tym maszcie ?

Myslałem żeby ewentualnie usztywnić maszt wkładają w rurke drut zbrojeniowy.

Czy lepiej zamontować grubszą rurke ?
 
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-01-31, 16:27   

Łukasz wg mnie rurka 1/2 cala jest za cieńką, patrząc na to jak u nas wieje lepiej żeby cała była min 3/4 cala. Popatrz na filmiki na YT jak anteny się wyginają pod naporem wiatru, lepiej nie ryzykować.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
Lukasz 

Znak: Lukasz
Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 158
Skąd: Choroń
Wysłany: 2012-01-31, 23:38   

Mariusz a jakbym od gory nałożył z 3 metry grubszej rurki tak zeby oparla sie o mocowanie do sciany ? Mysle ze rurka 1 calowa powinna wejsc na 3/4 cala.

Jak odłącze rurke pół calowa to bede mial z 1 metr nizej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,207 sekundy. Zapytań do SQL: 10