FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostosowanie radiotelefonów Radmor 3xx5 do pasm amatorskich
Autor Wiadomość
Marcin K. 
VY 73 es cu


Znak: SQ9MYU
Lokator: JO90ms
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 262
Skąd: Dźbów
Wysłany: 2016-08-25, 07:31   Dostosowanie radiotelefonów Radmor 3xx5 do pasm amatorskich

Cześć. Wklejam link do tematu gdzie opisano przeróbkę radiotelefonów Radmora typu 3xx5 na pasma amatorskie. Korzystając z tegoż opisu przestroiłem już kilka TRX na pasmo 2m i 70cm. Z pasmem 4m (70MHz) nie kombinowałem bo radiotelefony R3025 są dość rzadko spotykane. Samego Radmorka 3xx5 można czasami zakupić w śmiesznej cenie a po przeróbce posiadać będzie to co każden jeden radiotelefon FM mieć winien. Osobiście przetestowane, mogę polecić. Uwaga! Wsad do Atmegi8 na pasmo 2m nie jest umieszczony na elektrodzie, mam go ja ponieważ musiałem go ,,napisać''. Jak tylko go odnajdę na komputerze to umieszczę. Uwaga 2! Radmorek na pasmo 70cm nie posiada funkcji ,,krok'' bo autor projektu z deka przerobił połączenie procesor-synteza plus kwarc 8MHz przy procu. Dodatkowo na płycie głównej trzeba dodać kilka zworek i jeden kondensator. Foto w dużej rozdzielczości zrobię i udostępnię.
Samo przestrojenie toru odbiorczego sprowadza się do wkręcenia nieznacznie rdzeni w filtrach i delikatnemu dostrojeniu syntezy (trymer) a nadajnik stroi się na maksymalną moc. Po tym zabiegu radio ma znakomite parametry, krok przestrajania 12.5kHz w całem paśmie, moc nadajnika około 12W, skaner oraz wszystkie CTCSS. Szift przemiennikowy ustawia się automatycznie po wejściu w pasmo RPT.
Radmor 3025 - fabrycznie dostosowany w okolice 70-80MHz
Radmor 3035 - fabrycznie dostosowany 148-174MHz
Radmor 3055 - fabrycznie dostosowany 440-470MHz
3015 to pasmo 40MHz a 3045 to 300MHz
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1940452.html
_________________
73 de SQ9MYU es cu
Kenwood TS570D + Comet CHA250 home made
RBM-1 ;-)
Radmor 3025 (4m)
Radmor 3035 (2m) + Diamond X510
Radmor 3055 (70cm) + Diamond X510
Taurus 80m, Kacper 80m, SP5WW...
http://www.qrz.com/db/sq9myu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,104 sekundy. Zapytań do SQL: 9