FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagoya NA-771
Autor Wiadomość
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-02-21, 16:39   Nagoya NA-771

Witam wszystkich!

Zamierzam kupić chwaloną antenę jak w temacie. Jednak nie zdecydowałem jeszcze w jakim sklepie. Oczywistym jest, że u chińczyków najtaniej choć trzeba poczekać... No i do końca nie wiadomo czy będzie to oryginał... Większa debata na ten temat toczyła się na innym forum:

http://pmr446.info/forum/...t=2453&start=45

Teraz jest "promocja" za 8 USD w:
http://www.409shop.com/40...t.php?id=102310

Nigdy nie kupowałem w tym sklepie - może ktoś z Was wie jak u nich z kosztami przesyłki?
Widzę tylko, że chyba za rejestrowaną przesyłkę o wartości poniżej 16 USD trzeba dopłacić 2,50 USD...
A sama przesyłka jest free czy nie?
Bo różnica w cenie porównując do sklepu np. Konektor w Łodzi znaczna...
A czy jest wśród Was ktoś z okolic Częstochowy kto by mi wystroił tą antenę na 446 MHz jak już ją będę miał? Ja nie mam przyrządów do tego...
Z góry dziękuję za info.
Pozdrawiam
Damian
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2016-02-22, 10:10   

Ja nigdy nie kupowałem nic u Chińczyka, ale widzę, że na polskich portalach internetowych można taką kupić już za 3,5 dychy + przesyłka lub odbiór osobisty (bez dodatkowych kosztów).

Wykonanie cewek w tych antenach nie jest zbyt staranne, a w związku z tym częstotliwość zestrojenia anten jest dziełem czystego przypadku. Jak będziesz miał szczęście, lub pójdziesz do sklepu z analizatorem antenowym, to kupisz antenę zestrojoną już od razu na pasmo PMR446.

Mój egzemplarz na częstotliwości 446 MHz osiąga wartość SWR 2.4, co jak na moc używaną w PMR jest wynikiem zupełnie wystarczającym.
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-02-22, 11:34   

Moja antena różni się wyglądem od takiej samej anteny którą ma Tomek TVN. Moją kupiłem na łosiu a Tomek swoją w sklepie internetowym. Ta sama firma a różne wykonania ? Tomek ma napis na obudowie anteny a ja mam naklejkę... która to w końcu oryginał? A może pytanie powinno brzmieć czy istnieje oryginał?.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-05, 17:49   

Antena kupiona. Z niebieskim nadrukiem.
Wg mnie działa OK choć jeszcze muszę więcej testów terenowych zrobić.
Po kolejnych testach wychodzi na to, że nadawanie jest porównywalne z fabryczną anteną, natomiast odbiór jest lepszy. Tam gdzie na fabrycznej już modulacja jest niezrozumiała na NA-771 nadal można porozmawiać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,121 sekundy. Zapytań do SQL: 9