FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W3DZZ - jak zawiesić ??
Autor Wiadomość
Alice 
Eterowa Rodzynka xP


Znak: SQ9RHN
Lokator: JO90RR
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Janów
Wysłany: 2013-11-06, 01:48   W3DZZ - jak zawiesić ??

Przychodzi czas i na mnie, kiedy po 3 latach żucia szmatek, zaczynam rozbudowę bazy w kierunku konkretnym, a mianowicie upragniony KF. Zaczęłam od anteny (tutaj ukłony w stronę Roberta SQ9RSC, za bardzo dobrą transakcję). Porządny TRX będzie już nie długo. Ale o tym kiedy indziej, wracamy do tematu.

W3DZZ jaką jest, każdy widział i każdy wie. Od kilku dni mam ból odnośnie jej montażu, tak ażeby jak najlepiej pracowała.
Warunki 1. teoretycznie mam 2. praktycznie wygląda to trochę inaczej. Niechcę straszyć rodzinki drutami, jak również niejestem właścicielem placu oraz budynku, więc tutaj przydałoby się aby antena była w miarę dyskretna ( wiem, wiem, głupia baba chce jakimś trafem ukryć 40 m druta, balun i fider :P )
We dniu wczorajszym podczas biadolenia na .500 Mariusz rzucił hasło Inverted V. A dzisiaj po pokazaniu fotek Robertowi, też kminiliśmy jak zrobić tak aby, było okej.
Również i Wam wrzucam zdjęcia, może ktoś będzie miał dobry pomysł.


https://plus.google.com/photos/103238411280680291294/albums/5942936579531501729?authkey=CNakrv29kK-PWg

Jak zauważycie, na jednym zdjeciu, do tego okna co lecą kable, to mój pokój.
Następnie - na zdjeciu panoramicznym widać dom oraz garaż, odległość miedzy tymi budynkami to 38,5m. Wysokość szczytu, nad moim pokojem to 10 m z groszem. Odległość budynku od ogrodzenia metalowego to 6,5m.

Generalnie obojętnie czy jest to w3dzz czy też lw czy cu innego, trzeba pokminić z montażem.
_________________
President Lincoln + Alan 28 + Sadelta HM300 + Black Pirate 5R
Yaesu FT-2800M + Lafayette UVS 200
Taurus 80 + W3DZZ
Voltcraft 15A

President Harry III + President Colorado
Yaesu FT-90R+ Nagoya NH-776

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 10