FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam witam
Autor Wiadomość
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-24, 08:45   

SP9TTG napisał/a:
Tomek !

Nie wymiękaj, egzamin na licencję teraz łatwiej zdać niż napisać klasówkę na 4 z dwoma w 7 klasie podstawówki.

Dasz radę.


Potwierdzam. A zawałem w tym roku to wiem... :-)
 
 
porter2000 

Znak: 12345
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-24, 08:58   

Czy trzeba mieć dużą wiedzę? Ja zaczynam dopiero wiec wiedza znikoma, minimalna ...
Czyli może jednak zainwestować w baofenga uv-5r ...
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-24, 10:50   

Dlatego namawiam na KF, masz tyle pasm i możliwości że zawsze znajdziesz kogoś do pogadania. Zakup PMRki wg mnie jest pomyłką, na tych dostępnych 8 kanałach prócz niań nic więcej ciekawego nie usłyszysz. Ręczniak na UKF zawsze się przyda.

Jeżeli masz pytania to wal śmiało, będziesz chciał pomocy w przygotowaniu się do egzaminu to też nie będzie problem. Chcesz zobaczyć jak wygląda praca na radiostacji KF i UKF - zapraszamy na Górę Ossona w terminie 2 - 3 Lipiec.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-24, 15:46   

porter2000 napisał/a:
Czy trzeba mieć dużą wiedzę? Ja zaczynam dopiero wiec wiedza znikoma, minimalna ...
Czyli może jednak zainwestować w baofenga uv-5r ...


Ja też nie miałem za dużej wiedzy i nadal nie mam. Temat jest baaaardzo szeroki...
Testy do egzaminu ogarniesz dość szybko - ze strony którą wcześniej podano. To nie jest wielki problem wg mnie.
Trzeba jeszcze nauczyć się literowania, kodów Q, slangu amatorskiego i zasad prowadzenia łączności - w tym pomogli mi koledzy z tego forum.
I co? Udało się. Teraz tylko dalsze pogłębianie wiedzy...
A co do Baofenga UV-5R - od niego zacząłem, mam, posiadam i na razie musi wystarczyć...
 
 
porter2000 

Znak: 12345
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-24, 18:40   

No trochę mnie uspokoiłeś, ale jednak dalej mam trochę obawy ... pogoda i temperatura nie sprzyja tym bardziej do nauki :-/ :-P

Chętnie zobaczyłbym jak to wygląda na żywo ...

a jaki zasięg uzyskujesz z tego baofenga? antena nagoya czy w ogóle jakaś stacjonarna?

tak sobie myślę, przecież póki nie zdałbym egzaminu zawsze mogę sobie posłuchać jako nasłuch ale także naszych mundurowych , heh ... no i ponadawać w PMR jakby się kogoś znalazło - chyba jak bym nadawał z domu nikt by mnie nie podpie....ł :P
 
 
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-26, 19:33   

porter2000 napisał/a:
No trochę mnie uspokoiłeś, ale jednak dalej mam trochę obawy ... pogoda i temperatura nie sprzyja tym bardziej do nauki :-/ :-P

Chętnie zobaczyłbym jak to wygląda na żywo ...

a jaki zasięg uzyskujesz z tego baofenga? antena nagoya czy w ogóle jakaś stacjonarna?

tak sobie myślę, przecież póki nie zdałbym egzaminu zawsze mogę sobie posłuchać jako nasłuch ale także naszych mundurowych , heh ... no i ponadawać w PMR jakby się kogoś znalazło - chyba jak bym nadawał z domu nikt by mnie nie podpie....ł :P


Mam do swojego Bao Nagoyę NA-771. Działa lepiej niż standardowy "ogonek".
I jest wg mnie złotym środkiem pomiędzy skutecznością a długością/podatnością na uszkodzenia radia bądź anteny. A na balkonie stoi Diamond X-50 - to kolejny krok w stronę polepszenia sytuacji nadawczo-odbiorczej. Wszystko zależy od tego jakie masz możliwości "lokalowe" i finansowe oraz od tego czy zdecydujesz się zdawać egzamin.
Słuchać możesz wielu rzeczy ale żebyś żył zgodnie z prawem nie możesz zasłyszanych wiadomości (ze służb) przekazywać osobom trzecim ani słuchać w szerszym gronie.
Nadawać w paśmie amatorskim też nie możesz - tylko nasłuch.
Pozostaje Ci pasmo PMR. Tam możesz śmiało działać.
Jeszcze inną możliwością jest wykupienie częstotliwości w paśmie 2m i 70cm - tylko z kim tam będziesz rozmawiał to nie wiem? Chyba, że kupicie je w kilka osób - wtedy OK.
 
 
porter2000 

Znak: 12345
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-06-26, 21:06   

nie znam póki co nikogo kto by się tym zajmował ...

... no ten egzamin to właśnie ta bolączka ... muszę kiedyś przysiąść i zobaczyć te egzaminy (pytania), kiedyś już przeglądałem ... ale te dipole, obliczenia - to nie dla mnie chyba. Natomiast obsługa sprzętu, nawiązywanie łączności to fajna gratka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,175 sekundy. Zapytań do SQL: 10