FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kultura na radiu
Autor Wiadomość
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-01-31, 21:46   Kultura na radiu

UWAGA! ten post jest w trakcie EDYCJI! proszę na chwilę obecną na niego nie odpowiadać aż nie powstanie pełna wersja!


Witam, chciałbym poruszyć wg mnie dość ważny temat kultury na radiu.
Wiem że po przeczytaniu tego tekstu będziecie mnie uważali za 100% betona, ale trudno - raz się żyje a porządek trzeba zrobić. No to wsadzam kij w mrowisko...


Część punktów może się pokrywać, ale są na tyle odrębnym tematem że postanowiłem im poświęcić osobne rozwinięcie.

1. Przywitanie się na częstotliwości - kultura wymaga tego aby się witać :) , na paśmie amatorskim wystarczy podać Swój znak, na rpt wywołanie. Dzięki przywitaniu się, osoby na częstotliwości wiedzą że mogą przeprowadzić z Tobą łączność. Przywitanie może wyglądać tak: "Na częstotliwości SQ9KFZ" lub krócej: "SQ9KFZ w mobilu".

2. Co mnie wkurza na radiu, mnie i innych to że część ludzi używa zdrobnień typu antenka, radyjko, mikrofonik i tym podobne. Panie i Panowie, założę się że ktoś ze starszych kolegów wcześniej czy później zwróci Wam na to uwagę. Znając życie nie będzie to uwaga w miłej formie, raczej w nieco ostrej. Zapamiętaj radyjko możesz mieć małe i na baterie AA, tutaj masz radio, antenę i mikrofon.

3. Kultura osobista, ważna rzecz, bo nigdy nie wiesz kto jeszcze Ciebie słucha na radiu.
Chcesz sobie poprzeklinać, wydrzeć się, wyszaleć... to idź do lasu a radio zostaw w domu.

4. Wtrącanie się w czasie rozmowy jest jakaś plaga ostatnio. Prócz zapytania czy działa radio, mikrofon, antena, RPT itp, plagą jest wcinanie się w rozmowę akuratnie gdy częstotliwość jest zajęta. Chcesz się dołączyć to poczekaj na swoją kolej, lub jak częstotliwość będzie wolna. Pamiętaj żeby przed wywołaniem ogólnym czy też cq dx zapytać czy częstotliwość jest wolna.

5. Jest takie mądre przysłowie: "dużo słuchaj, mało mów" - polecam stosować się do niego bo przez to robią się nakładki.

6. Ważne jest by czasami robić odstępy bo może ktoś będzie chciał się dołączyć do rozmowy.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,103 sekundy. Zapytań do SQL: 9