FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Syntezer na 2m wg. SQ1FTB na LM7001
Autor Wiadomość
Marcin K. 
VY 73 es cu


Znak: SQ9MYU
Lokator: JO90ms
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 262
Skąd: Dźbów
Wysłany: 2018-03-09, 12:46   Syntezer na 2m wg. SQ1FTB na LM7001

Czołem. Wszelakie informacje można znaleźć w necie na temat tego ustroju ale chciałem zwrócić uwagę na ważną rzecz. Po pierwsze primo jest błąd na schematach, trzeba zwrócić uwagę, na podłączenie LCD. Należy zamienić nóżkę 4 i 5 wyświetlacza i będzie dobrze. Ma być 4 do proca, 5 na masę. W pdf-ie winno być OK ale po schematach z neta nie jest to poprawione.
Atmega do zdobycia prosta, LM7001 też, cewka do nawiniecia w 5minut, tranzystor w generatorze dałem BF199 ale może być każden jeden npn w.cz. Problem jest z tranzystorem BFR96 którego już nie produkują. Ja zakupiłem kilka nowych sztuk z zapasów nie są tanie i trzeba się albo spieszyć albo zastępować innym. Diody pojemnościowe do wyjęcia ze starej głowicy telewizyjnej, te z zieloną kropką.
Program jest w dwu wersjach. Pierwsza autorska, full wypas, druga moja, okrojona do najważniejszych funkcji. Hexy i inne wkleję pózniej jak wrócę do domu bo mam je na komputerze.
Czemu o tym piszę? Bo to calkiem dobra baza na syntezer na inne pasmo. Z powodzeniem zjechałem przy niezmienionych parametrach LC do pasma radiowego. Można go wykorzystać np. Do budowy odbiornika NOAA (co właśnie czynię) lub zupelnie innego. Niestety krok przestrajania 25kHz jest upierdliwy znacznie czyba że ktoś ogarnia proces sterowania LM7001 i zmieni go na 12,5 bądź 6, 25kHz.
Pierwotnie syntezer był stworzony do wsadzenia do blaszanych Radmorów serii 3031 z plusem na masie i tu uwaga!! Synteza jest zasilana plusem a nie minusem 12V dlatego trzeba albo zastosować przetwornicę DC/DC albo dodać drugi mały zasilaczyk.
Pozdrawiam.
_________________
73 de SQ9MYU es cu
Kenwood TS570D + Comet CHA250 home made
RBM-1 ;-)
Radmor 3025 (4m)
Radmor 3035 (2m) + Diamond X510
Radmor 3055 (70cm) + Diamond X510
Taurus 80m, Kacper 80m, SP5WW...
http://www.qrz.com/db/sq9myu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,155 sekundy. Zapytań do SQL: 11