FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
egzamin uke
Autor Wiadomość
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-04-20, 11:34   

Pytam, bo "nowy" egzamin ustny przeprowadzony w tym roku w Warszawie wyglądał trochę inaczej.

Zgodnie z OBWIESZCZENIEM PREZESA URZĘDU KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ z dnia 22 grudnia 2014 pojawił się "praktyczny sprawdzian umiejętności obsługi urządzeń radiowych", który polegał na wykonaniu przykładowej łączności "unpluged" (bez radia). Bez użycia sprzętu radiowego, zdający przeprowadza symulowaną łączność ze stroną egzaminującą. Proszony jest m.in. o podanie wywołania ogólnego pod wskazanym znakiem wywoławczym z jego różnymi sposobami literowania (polski, międzynarodowy), zgłasza mu się osoba występująca w roli korespondenta (egzaminator), należy zidentyfikować kraj (znajomość znaków wywoławczych) i odpowiedzieć zgodnie z przyjętymi zasadami prowadzenia łączności. Może być odwrotnie - należy zgłosić się na wywołanie CQ (egzaminatora).
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-04-20, 13:27   

Jak dla mnie głupie jest to że wymagają znajomość znaków innych krajów... niby jak zapamiętać wszystkie prefixy ? Jak się obsłuchasz trochę na paśmie to jeszcze jakoś to idzie, ale dla kogoś kto w życiu nie słuchał to będzie problem.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
Krzysiek 

Znak: SQ9MPK
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 714
Skąd: ona biegnie?
Wysłany: 2015-04-20, 15:46   

Ja znam tylko nasze. Ewentualnie Czeskie bo to słychać. Ja nie pracuję jako stacja "dx nie wiadomo jak daleko". Bo mnie to po prostu nie interesuje. Więc też nie widzę sensu wykuwania na blachę każdego prefiksu. A egzamin typu "łączność w praktyce" powinien być obowiązkiem.
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-04-20, 19:20   

Ja myślę, że na egzaminie w Warszawie był jakiś łatwy prefix SP, albo SQ, co najwyżej DE. W każdym bądź razie wtedy wszyscy zdali ten egzamin, ale wynika z tego, że taka forma nie jest standardem na egzaminach.
 
 
SQ9KFM
SQ9KFM

Znak: SQ9KFM
Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 45
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-04-20, 21:25   

Na stronie uke http://www.uke.gov.pl/swi...matorskiej-4390
jest dokładnie opisane co obejmuje egzamin praktyczny:
"Oprócz egzaminu testowego, przeprowadzana jest również część praktyczna, której celem jest sprawdzenie sprawności (szybkości, płynności i poprawności) w posługiwaniu się nabytą wiedzą teoretyczną. Zakres wymaganej wiedzy praktycznej pokrywa się z informacjami zawartymi w zbiorze pytań i odpowiedzi testowych i dotyczy procedur operatorskich, a w szczególności: znajomości polskiego i międzynarodowego alfabetu fonetycznego, znajomości kodu "Q", znajomości zasad raportowania oraz praktycznego, symulowanego pomiędzy egzaminowanym i egzaminatorem, prowadzenia typowej łączności fonicznej."

To samo powiedzieli mi jak dzwoniłem do nich

Niema nic o prefixach niema ich w materiałach do egzaminu, praktyczna część obowiązuje tylko to co części : procedury operatorskie.
czytałem na jakimś forum jak ktoś opisywał egzamin praktyczny z marca w Warszawie to miał 3 pytanie literowanie znaku i dwa kody Q. Podobnie wyglądało w Siemianowicach
U mnie dodatkowym pytaniem było o czym nie gadamy na pasmach. Ogólnie zadają bardzo podstawowe pytania.

Zawsze można zadzwonić i dopytać
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-04-26, 09:10   

Widać z tego, że rodzaj egzaminu ustnego może przybierać różne formy, zależne od egzaminatora.
 
 
sdd
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-28, 18:43   

Pozdrowienia dla dwóch dzisiejszych "nieszczęśników" z Częstochowy oblanych dziś w Łodzi. Byłem ze swoją kobietą więc w sumie nie było czasu tak pogadać, ale goście dziś niestety oblali - a na pewno jeden.

W każdym razie życzę szybkiego poprawienia rezultatu - na poprawce będą tylko zawalone dwa przedmioty, czyli pół egzaminu.

Mnie się akurat udało, choć ostatnie zadanie sprawiło mi sporo stresu ;)

73
 
 
Krzysiek 

Znak: SQ9MPK
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 714
Skąd: ona biegnie?
Wysłany: 2015-11-28, 19:32   

Mówi Kolega, że oblali.. No nie fajnie, nawet się nikt nie pochwali, że bujał na egzamin. Zawsze by się ekipa wspomagająca wybrała.
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-28, 20:40   

Młodsi czy starsi wiekowo byli?
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
an2lec 


Znak: Arek
Lokator: JO90NT
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 218
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2015-11-28, 21:32   

Zgadzam się z Krzyśkiem. Oblali bo bez grupy wsparcia pojechali. Ja wybrałem się z silną ekipą więc zaliczenie egzaminu miałem pewne ;-)
_________________

 
 
sdd
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-30, 11:44   

Młodzi. Nie jestem do końca pewien, czy ich dwóch zdawało, czy tylko jeden zdawał a drugi jako wsparcie właśnie. W każdym razie ten jeden z nich który zdawał ze mną "w parze" nie nauczył się literować po angielsku i głównie na tym się wyłożył.
 
 
sdd
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-30, 12:00   

A jeszcze taka sprawa. Po sprawdzeniu obecności okazało się, że nie ma dwóch osób. Ktoś z komisji napomknął, że mieli oni (lub jeden z nich) zdawać na obie klasy A i C. Zastanawiam się, jaki ma to sens? Już pomijając to, że w dzisiejszych czasach jedynym powodem robienia C, wg mnie, jest bycie w wieku 10-15 lat, to jaki sens jest robić A i C, skoro C zawiera się w A. Chcieli mieć po dwa różne świadectwa z różnymi numerami i do tego pozwolenia 1 i 3 z różnymi znakami czy jak?
 
 
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-21, 13:10   

an2lec napisał/a:
Zgadzam się z Krzyśkiem. Oblali bo bez grupy wsparcia pojechali. Ja wybrałem się z silną ekipą więc zaliczenie egzaminu miałem pewne ;-)


A wybiera się ktoś zdawać egzamin do Siemianowic 21.04.2016?
Bo ja zamierzam...

I jeszcze mała prośba. Pisaliście kiedyś że możecie w Częstochowie przeprowadzić łączność pokazową na UKF-ie. Byłbym zainteresowany posłuchaniem jeśli to nie problem w jakiś spokojny wieczór.... Jeśli Was odbiorę na ręczniaku oczywiście...
Bo tak slucham i słucham i jeszcze na nic nie trafiłem oprócz jednego wywołania ogólnego na przemienniku... Na które nikt się nie zgłosił. .. Na 145 500 tez słucham od czasu do czasu i też nic mi się nie trafiło. ..
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-25, 19:52   

Na egzamin możemy jechać jako ekipa wspomagająca, o ile chcesz.

Co do pokazowej łączności, powiedz kiedy a umówimy się na częstotliwości i przeprowadzimy takie QSO.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
dbst 

Znak: SQ9STO
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 103
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-26, 08:57   

Mariusz napisał/a:
Na egzamin możemy jechać jako ekipa wspomagająca, o ile chcesz.

Co do pokazowej łączności, powiedz kiedy a umówimy się na częstotliwości i przeprowadzimy takie QSO.


Dzięki Mariusz!
Ekipa wspomagająca mówisz... Może i fajna sprawa choć ja wolę raczej się wyciszyć i skupić przed egzaminem... Poza tym daleki jestem od zabierania komuś mnóstwa czasu i dnia urlopu... Gdyby to było na miejscu to inna sprawa. Wolałbym chyba o ten czas poprosić na analizę mojej sytuacji balkonowo-antenowej na przykład na jakimś spotkaniu ;-) Choć już mam pewne przemyślenia i postanowienia...
A co do łączności pokazowej to w zasadzie każdy wieczór w godzinach 20-21 byłby OK.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,182 sekundy. Zapytań do SQL: 10