FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd do bunkra łączności troposferycznej BARS - obiekt 201
Autor Wiadomość
Michał 
mikuss


Znak: Michał
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 607
Skąd: Częstochowa-Północ
Wysłany: 2014-02-10, 12:43   

teraz to był prawie sponton, chociaż nie było wcale tak mało czasu, bo info poszło kolo 2 tyg wcześniej na SB przed imprezą
myślę ze można pomyśleć o końcu kwietnia z ewentualnym kolejnym wyjazdem, ale to jeszcze chwile mamy
 
 
 
Gajowy 

Znak: Gajowy
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-10, 21:18   

Świetna sprawa z tym końcem kwietnia, bo fotki nie oddają klimatu tego miejsca. Naprawdę warto tam być.
Mam nadzieję, że będzie to wyprawa na dwa dni z nocowaniem :-) Czemu by nie w hangarze :mrgreen:
Może dorobię się szerokiego kąta i będzie można poświecić więcej czasu na zapisanie tego co zostało. Prawdopodobnie za kilka lat nie będzie już tak ciekawie.
 
 
Jacek 
Jacek

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 298
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-16, 21:48   

A tutaj lokalizacja i wygląd zejść do bunkra koło budynku transformatorów na tym takim niby płaskowyżu od strony budynku transformatora było nr 2 zejście i od strony ujęcia wody które było współcześnie odnowione i nie trudno je znaleźć wchodząc na to zbocze do tego płaskowyżu było na tym zboczu zaznaczone jest jako nr 1 to nr 1 jest od strony co teraz wodociągi pompy głębinowe i ujęcie wody zrobiły to jest w dole ogrodzone i kamerką monitorowane a dawne wejscie do podziemi bunkra było z nie całe 100 m od tego ogrodzenia ujecia wody na zboczu górki teraz zasypane i zarośniete trawą a od strony transformatorowni to na tych zdjęciach gdzie stała budka wartownicza biało czerwona były 2 scieżki z betonu jedna przy budce druga z 10 m dalej odchodzące od głównej drogi wiec mimo ze zasypali i wyrównali teren to charakterystyczne 2 scieżki betonowe odchodzące od głównej drogi na pewno zostały nikt chyba nie wyrywał tego tylko zasypał wiec idąc drogą główną trzeba zwrucić uwage gdzie nawet kawałeczek ścieżki z betonu odchodzi w bok http://pokazywarka.pl/rl4vot/ na fotkach to ten płaskowyż gdzie ognisko paliliśmy
 
 
 
Gajowy 

Znak: Gajowy
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-17, 00:29   

Tak sobie myślę, że daliśmy ciała. Trzeba było spytać gości na krossach. Może coś wiedzą, czego my nie wiemy :) Może ktoś kogoś zna z takich klubów w okolicy?

Interesujące wątki:
http://www.odkrywca.pl/co...910.html#248910

http://odkrywca.pl/co-woj...l-2,649223.html

Nie skończyłem jeszcze, więc nie wiem jak się kończą ;)

I dalej:
http://mpn-fortifikace.webnode.cz/#!

Fragment ksiązki o Kuklińskim.
"Kukliński znał nowe szczegóły konstrukcyjne drugiego projektu "Albatros", podziemnego sowieckiego centrum dowodzenia na wypadek wojny, które miało zostać wybudowane w miejscu dawnego dworku myśliwskiego w lesie nieopodal Opola. Dwa bunkry, które miały zostać wzniesione nieopodal opuszczonej cegielni z dwoma niewielkimi zbiornikami wodnymi, mogły wytrzymać uderzenie o sile 15 kilogramów na centymetr kwadratowy. Schron, podwieszony na wypełnionych azotem cylindrach, miał zostać umieszczony w komorze. "Komora ma fundament ze zbrojonego betonu o grubości 3 metrów oraz osłony przeciwuderzeniowe i przeciwwstrząsowe. Jej wewnętrzne ściany są wyłożone stalowymi płytami i wzmocnione wyściółką z waty szklanej.""

Ciekawszy fragment wątku:
"Obiekty kompleksu 7260 Lubliniec(czyli przywary); JW. 2286 Opole
Budynki (budowle):
„200” – 9000m³;
„300” – 5800m³;
„2R” – 3840m³,
Obiekt kompleksu 7899 Opole; JW. 2286 Opole
Budynek „100” – 26000m"
 
 
Jacek 
Jacek

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 298
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-04-08, 20:58   Zdjęcia bunkra BARS

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
 
Michał 
mikuss


Znak: Michał
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 607
Skąd: Częstochowa-Północ
Wysłany: 2014-04-09, 00:01   

chyba zaraz po nas byli autorzy tego filmu :)
musimy ustalić jakiś termin, wybrać się na cały dzień, zanim tam sie zwali cała masa ludzi i ktoś w końcu po blokuje wszystkie wejścia
terminy kwietniowe raczej odpadają, zbliżają się święta wielkanocne, później majówka
co powiecie o 10 maja (sobota) ?
 
 
 
Robert 

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 391
Skąd: z nikąd...
Wysłany: 2014-04-09, 14:32   

oj 10 mam zlot komputerowy Atari ale 17 maja chętnie :)
 
 
Jacek 
Jacek

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 298
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-04-09, 19:52   

w chwili obecnej dziura jest piachem zasypana
 
 
 
Michał 
mikuss


Znak: Michał
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 607
Skąd: Częstochowa-Północ
Wysłany: 2014-04-09, 23:39   

Jacek napisał/a:
w chwili obecnej dziura jest piachem zasypana


szkoda :(
odkopać ja można, ale to roboty od cholery i trochę, pół dnia szpadlowania
 
 
 
Grzegorz 
Grzegorz


Znak: SP7-03-128
Lokator: JO90us
Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2014-04-10, 15:57   

To napisane jest pod filmikiem
UWAGA!!
Od 27.03.14r. teren jest już niedostępny z powodu przejścia w ręce prywatnych właścicieli. Wszystkie wejścia zostały zabetonowane i zasypane ziemią, a teren został ogrodzony.
_________________
YAESU FT-2900E + COMET GP3M
Zasilanie NISSEI NS-1228A 28A

Baofeng UV-5RA

Elektronika to jest trudna dziedzina jej nie trzeba się uczyć ja trzeba zrozumieć.
Krótkofalarstwo to jest trudna dziedzina jej nie trzeba się uczyć ja trzeba zrozumieć.
 
 
 
Robert 

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 391
Skąd: z nikąd...
Wysłany: 2014-04-10, 21:24   

no to beton...
 
 
Michał 
mikuss


Znak: Michał
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 607
Skąd: Częstochowa-Północ
Wysłany: 2014-04-11, 00:39   

no to tyle nasze co zwiedziliśmy ostatnio, no nic trzeba szukać innego miejsca do ciuntania
 
 
 
Lukasz 

Znak: Lukasz
Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 158
Skąd: Choroń
Wysłany: 2014-04-12, 22:02   

Byłem tam 6 kwietnia , teren nie jest ogrodzony w żadnym miejscu . Na jednym z nasypów widziałem sie z jakimiś dwoma gościami , nie wyglądali na takich którzy przyszli w takim samym celu co ja bo wyglądali bardziej na urzędasów lub biznesmenów ale nie pytali się mnie po co tu jestem.
 
 
 
Michał 
mikuss


Znak: Michał
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 607
Skąd: Częstochowa-Północ
Wysłany: 2014-04-13, 13:21   

6 kwietnia, czyli tydzień temu, wiec mamy trochę rozbieżne informacje, trzeba będzie to jednak sprawdzić osobiście :)
 
 
 
Jacek 
Jacek

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 298
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-04-14, 16:08   bunkier

Mam info z dzisiaj wejscie zostało odkopane w tym samym miejscu a być może zostało tylko zamaskowane , bo teraz obok leżały tam gałęzie i kamole z betonu i to było przysypane ziemią wiec znów penetrują bunkier ,znaczy teraz jest ta sama dziura co przedtem tylko obok te gałezie i kamole sie walały
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9