FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Free Radio Network
Autor Wiadomość
Krzysiek 

Znak: SQ9MPK
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 714
Skąd: ona biegnie?
Wysłany: 2011-02-26, 22:13   Free Radio Network

Dawno temu znalazłem ów program na pewnym forum(chyba pmr446.info).
Więcej informacji na stronie Free Radio Network
Więcej info w sieci.

Ja jestem często na
Kod:
frn-polska.dyndns.org
więc zapraszam do rozmów jeśli ktos posiada mikrofon i się nie wstydzi 8-)
 
 
SQ7HKM

Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 12
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2011-10-06, 12:14   

bardzo dobry pomysł zrobić swój FRN i postawić tam bramkę (446.043,75) CTCSS 123 i ten kto niema radia to może przez program rozmawiać
 
 
 
Jacek 
Jacek

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 298
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-12-25, 14:15   

Ostatnio robiliśmy testy bramki radiowej FRN i opanowaliśmy temat tak że testowo od czasu do czasu uruchamiamy bramkę radiową FRN tu link gdzie jest program i trochę info o FRN http://freeradionetwork.eu/ po wejściu na tą stronę o FRN po lewej stronie w zakładce jest FRN Client tu znajdziemy informację jak się zalogować i jak ustawić parametry FRN w tabelce interface pokazane co mamy odznaczyć i bardzo ważne jak mamy ustawić suwaki w VOX Level On ma być tak wysoko na 4 kresce a OFF tak na 1 -2 kresce to już indywidualnie dobierzemy ale ma być według tej zasady ON dość wysoko , OFF dość nisko , sam program ściągamy po lewej w zakładce klikamy Downloads potem DOWNLOAD >> FRN Client V. 2010 [002] klikamy i ściąga nam się sam program ma 2 Mb . Po ściągnięciu programu trzeba u góry wybrać options i jak się otworzy na samym dole language i wybrać język polski potem wpisać u góry po lewej w programie w tabelkę serwer frn-polska.dyndns.org a po prawej u góry w tabelkę sieć wpisać tak jak ja z spacjami P M R Net potem kliknąć po lewej u góry w klawisz id otworzy się tabelka identyczność wypełnić imię, wywoławczy,adres e-mail, kraj ,miasto ,dzielnica np nazwa ,lub ulica lub po prostu centrum potem kliknąć zdobąć hasło i po ok 10 -15 min na e-mailu pojawi się hasło wejść znów w id identyczność wpisać hasło i ok czasami z rubryki sieć po prawej u góry znika mi P M R Net a jest test to wpisać ponownie ten P M R Net i jeszcze u góry po lewej obok klawisza id jest klawisz z symbolem kabelków klikamy w niego jest to rubryka interface i tak jak zapoznaliśmy się wcześniej w opisie FRN Client ustawiamy parametry i te suwaki VOX level On wyżej a Off niżej zatwierdzamy ok i w zasadzie pozostało tylko się uruchomić na FRN czyli jak w tabelce sieć u góry po prawej jest P M R Net to klikamy obok w klawisz pod zegarem załącz po paru sek program się zaloguje wyskoczą nam dostępne stacje radiowe i z komputera , na samym dole po prawej mamy klawisz PTT przyciskamy go myszką i trzymamy i wywołujemy do mikrofonu podłączonego do komputera jak zwolnimy klawisz PTT przechodzimy na odbiór lub zamiast tego wciskamy klawisz na klawiaturze Ctrl i przytrzymujemy i wywołujemy po puszczeniu go przechodzimy na odbiór czyli jak kto woli albo myszką na PTT lub klawisz Ctrl na klawiaturze to co mówimy jest równocześnie transmitowane radiowo w eter przez te stacje z znaczkiem radiotelefonu i słyszane też na komputerach zalogowanych użytkowników np stacje radiowe są nieraz dostępne kilka na raz na PMR w Pabianicach w Legnicy w Gliwicach w Częstochowie w Szczecinie i jeżeli coś powiemy jesteśmy retransmitowani w tych pięciu miastach a oprócz tego słyszani na komputerach zalogowanych użytkowników i jest szansa że np ktoś nam odpowie z tych pięciu miast np ja chodząc z PMR -kiem po Częstochowie wam odpowiem lub ktoś inny z innego miasta też chodząc z ręczniakiem po mieście wam odpowie
 
 
 
Seba 

Znak: SP2FRN
Lokator: JO94GN
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 23
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-07, 20:35   

Odkurzam temat, ale chciałem poinformować, iż ponieważ frn-polska gasł i znikał od czasu do czasu a aktualnie milczy jak grób, w czerwcu postawiłem własny serwer FRN . Nie chce robić konkurencji Mirkowi ale postanowiłem podtrzymać chociaż jeden serwis dla polskich użytkowników, żeby nie musieli korzystać z serwisów niemieckich lub rosyjskich. Adres serwisu: polonia.freeradionetwork.pl :10024. Czynny 18 godzin na dobę od niedzieli do czwartku od godz. 7:30 - 0:00 a w piątek i sobotę nie jest wyłączany, chyba że wyłączając swój komputer widzę, że stoi pusty. Zapraszam wszystkich chętnych do dołączania do sieci Polish, na której już prawie regularnie, swoją bramkę wstawia m.in Jacek. Wszelkie pytania możecie zadawać na PW lub na adres info[]freeradionetwork.pl
_________________
Pozdrawiam, Sebastian
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,189 sekundy. Zapytań do SQL: 9