FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reflektometr
Autor Wiadomość
Szymon 


Znak: SQ9SWN
Lokator: JO90NU
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 66
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-03-07, 12:34   Reflektometr

Witajcie. Planuje powykonywać jakieś konstrukcje antenowe 2m/ 70cm i stąd też przydałby się reflektometr na te pasma. Co możecie mi polecić w dobrej cenie. Zastanawiałem się nad K-PO SX-144/430 lub Lafayette RW-40. Czy może coś innego ?
 
 
D4r0 
Megawonsz 9 i 1/2


Znak: SQ7HJL
Lokator: JO91QI
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 280
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2016-03-08, 11:11   

W zasadzie nie ma znaczenia który wybierzesz, bo oba na pewno będą mierzyć podobnie (zawsze jest różnica jednej, czy dwóch kresek). Tutaj kierowałbym się ceną, Lafayette jest jednak sporo tańszy. No chyba, że cena nie gra roli, to rozważ zakup Lafayette/Hoxin SS-1000 i wtedy w razie potrzeby masz spory zapas w górę i w dół (zakresy 1.8-1300 MHz).

Sam używam SS-1000 i muszę dodać, że ma pewną wadę konstrukcyjną: pokrętło do kalibracji jest zbyt małe i precyzyjne wykalibrowanie wychyłki wymaga ręki chirurga, ale tak jak napisałem wcześniej o jedną, czy dwie kreski nie ma co się spinać. W przyszłości mam zamiar wymienić gałkę na większą, co jak przypuszczam, powinno poprawić sytuację.
 
 
Szymon 


Znak: SQ9SWN
Lokator: JO90NU
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 66
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-03-09, 09:28   

wytypowałem wyżej wymienione ze względu na to, że znalazłem je w wydaje mi się korzystnej cenie szczególnie K-PO. Brałem pod uwagę miernik który obejmowałby też zakres kf, natomiast dla mnie to chyba jeszcze daleka przyszłość, skupie się na razie na zakresie UKF. Dziękuję za informacje i uwagi, poprzeglądam jeszcze giełdę, przemyśle, poczytam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,128 sekundy. Zapytań do SQL: 9