FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączność w agencji ochrony
Autor Wiadomość
tomato

Znak: x
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: 2016-02-04, 17:58   Łączność w agencji ochrony

Cześć,

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze. Myślę że wasza bogata wiedza w tym temacie ułatwi mi dobranie efektywnego rozwiązania.

Poszukuję rozwiązania które umożliwi kontakt naszych grup interwencyjnych ze stacją monitorowania w przypadku problemów z sieciami telefonii komórkowej. Obecnie większość firm stara się ograniczać wydatki. Efekt jest tego taki że nawet całkiem spore agencje ochrony posiadają jako łączność jedynie telefony komórkowe. W niektórych firmach są to dwie komórki w różnych sieciach. My także posiadamy jedynie telefon komórkowy. Jednak w sytuacji awaryjnej ( np długotrwała awaria zasilania, awaria sieci kom itp ) grupy interwencyjne znajdujące się w mieście zupełnie tracą kontakt ze stacją monitorowania. Rozwiązanie którego szukam będzie używane raczej sporadycznie ( właśnie w przypadku problemów z siecią komórkową ). Tak więc urządzenie którego szukam może być na stałe zamontowane w samochodzie.
Sama stacja monitorowania znajduje się w 17 piętrowym biurowcu. Na dachu możemy zamontować dowolną antenę. Budynek stacji znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Problem w tym że tym miastem jest Łódź a więc odległości od stacji monitorowania a samochodami grup interwencyjnych będą często większe niż 15 czy 20 km ( a mówimy o przestrzeni zurbanizowanej ). Czy jest jakieś rozwiązanie które może się sprawdzić w godzinie "W" ? Jako alternatywę rozważamy telefon satelitarny.

Celowo nie wspomniałem o budżecie. Każdy liczy się z kosztami jednak nie chcę aby kwota którą mogę wydać była brana zbyt poważnie. Jeżeli znajdzie się rozwiązanie wykraczające poza sumę jaką dysponujemy a zapewni nam łączność to rozważymy dozbieranie danej sumy.

Jeżeli ktoś z was może poświęcić mi troszkę swojego czasu to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Tomek
 
 
Jacek 
Jacek

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 298
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-02-05, 17:09   

Myślę co by tu doradzić najłatwiej to by bylo zakupić radiotelefony w Navcom -ie http://www.navcomm.pl/ Sieć radiowa NAVCOMM funkcjonuje w oparciu o pozwolenia radiowe wydane przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i udostępnia w przypadku usługi PR-2 cztery ogólnopolskie kanały radiowe: VHF – 157,9625, 162,7500 MHz i UHF – 448,6375, 448,6750 MHz do pracy z maksymalną mocą 5W i odstępem międzykanałowym 12,5kHz. Istotnym parametrem, który uległ zmianie w porównaniu z poprzednią usługą PR-1 jest możliwość nadawania z powietrza do wysokości 300m nad poziomem terenu, co z pewnością zadowoli wszystkich użytkowników uprawiających sporty lotnicze.

Po wniesieniu jednorazowej opłaty uzależnionej od ilości wykorzystywanych kanałów każdy użytkownik przenośnej radiostacji serii TK lub NC (TK-750, TK-750MKII, TK-760 i TK-890, NC-900, NC-33M) otrzymuje imienny dokument upoważniający do pracy w sieci NAVCOMM. Ważność pozwolenia upływa 30 listopada 2025r. Korzystanie z sieci NAVCOMM wiąże się z koniecznością zaakceptowania regulaminu, http://www.navcomm.eu/download/Regulamin_2015.pdf myślę ze moc 5wat i wysoko postawiona antena zapewni daleką łączność z tym ze trzeba zakupić wtedy stacjonarną antenę ale na pasmo 2m czyli ten kanał 152 mhz i 162 mhz nie może to być antena z pasma amatorskiego trzeba zakupić antenę dedykowaną do tego pasma bo w paśmie 448 mhz już z pasma amatorskiego może być np UVS-300 -pracuje od 430-450 mhz wiec SWR bedzie przyzwoity bo w paśmie 152 antena z pasma amatorskiego 144-146 mhz bedzie działać kiepsko ze względu na bardzo wysoki SWR ,proponuję też by do anteny był gruby dobry kabel podłączony np H-1000 np CNT-400 itp i w miarę możliwości by dyspozytor był na ostatnim piętrze tego 15 p budynku ze względu na mniejsze straty w kablu antenowym czym dłuższy tym wiecej strat wnosi wiec w miarę możliwości by jak najkrótszy był ten kabel Można też za 40 zł wykupić pozwolenie a radiotelefony z serii TK-750, TK-750MKII, TK-760 i TK-890, NC-900, NC-33M) kupić gdzieś tanio np prosto z Chin np 409 shop czy wielu innych bądz u naz na Allegro Jest też konkurencyjna firma http://hamradioshop.pl/ra...owe.html?sef=hc zresztą poczytacie przemyślicie i wybierzecie co wam lepiej i taniej wychodzi przynajmniej mając takie pozwolenia czy to Navcoma czy HamRadio pracujecie wtedy legalnie i opłata jest nie tak wielka bo te 40 zł od 1 szt pozwala na prace do 2025 r zresztą może sie coś pozmieniało poczytajcie ja podsuwam pomysł tylko na legalną pracę z dość dobrą mocą bo np 5 wat to nie tak mało przy wysoko umieszczonej antenie bazowej to może dać z 50 km dookoła stacji bazowej zresztą tak orientacyjnie podaje od tego są specyjalne programy gdzie wpisuje się parametry techniczne stacji bazowej np zysk anteny czestotliwosc moc wysokośc zainstalowania i dokładne współrzędne z GPS i program obliczy zasięg w spółpracy z pojazdami mobilnymi czy portable program to np RadioMobile http://www.swiatradio.com...le.php?sid=1066
 
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-02-05, 20:55   

Jacku myślę że na forum PKI koledze wytłumaczyli to dość jasno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9