FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urban Exploration - czyli opuszczone miejscówki
Autor Wiadomość
Alice 
Eterowa Rodzynka xP


Znak: SQ9RHN
Lokator: JO90RR
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 301
Skąd: Janów
Wysłany: 2015-02-02, 14:45   Urban Exploration - czyli opuszczone miejscówki

Będąc w tamtym tygodniu w Bielsko-Białej na Zawodach RM, kończąc ten wyjazd, podjechaliśmy z grupą znajomych na Kozubnik. Jak zapewne wiecie, kiedyś dziesiąt lat temu, był to najbardziej ekskluzywny Ośrodek Wypoczynkowy w Polsce, do którego zjeżdżali nasi dygnitarze oraz VIP'y Bloku Wschodniego. Od jakoś 1.5 roku trwa tam remont, aby dawnemu Kozubnikowi przywrócić jego blask sprzed lat. Obecnie jeszcze trochę można zobaczyć i są to ostatnie chwile na to. Pewnie na wiosne robota ruszy z kopytka, bo już jest wyremontowany budynek Kiczor, wieżowiec jest zaczęty. Także do odwiedzin pozostał zespół basenów, sala teatralna-kinowa (sądzę, że to było coś na kształt kasyna, bilarda i takich tam), budynek chorych z garażem dla karetek oraz budynek hali sportowej. Pod basenami płynie strumień. Generalnie płynie przez cały ośrodek. Z niego też Kozubnik zaopatrzał się w wodę. Dodatkowo koło jednego z basenów jest wejście do podziemi, trochę korytarzy i pomieszczeń, również pomieszczenie chlorownie w którym składowano chloraminę -T do dezynfekcji wody basenowej. Leżą nadal resztki worków...z zawartością.
Na dniach będę mieć nagrania stamtąd wykonane kamerą GoPro, zamieszczę je tutaj.

A co do tematu....może znacie ciekawe opuszczone miejsca godne uwagi ?? Był już temat o schronach, wiem. Ale może jakieś inne miejsca macie !


Kozubnik - wiki
Tutaj 4 moje fotki. Niestety niemiałam ze sobą aparatu, czego bardzo żałuję.... Czekam na zdjęcia od znajomych i tak jak wpsominałam na filmy z GoPro.





_________________
President Lincoln + Alan 28 + Sadelta HM300 + Black Pirate 5R
Yaesu FT-2800M + Lafayette UVS 200
Taurus 80 + W3DZZ
Voltcraft 15A

President Harry III + President Colorado
Yaesu FT-90R+ Nagoya NH-776

 
 
 
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-02-03, 07:43   

Alicja poruszyłaś bardzo ciekawy temat.
W okolicy ulicy Loretańskiej były ruiny starego zakładu gdzie znajomi chodzi pobawić się ASG, teraz z tego co widzę google maps teren zrównany z ziemią. Na terenie huty dokładnie za cmentarzem żydowskim jest? kilka starych hal i budynków z "klimatem", nie mam pojęcia czy jeszcze tam stoją.

Róg Kawiej i Warszawskiej - była stara papiernia... w zeszłym roku zrównana z ziemią.
Na samej Warszawskiej było też kilka budynków mieszkalnych gdzie czas zatrzymał się min. 30 lat temu... wyburzone.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,126 sekundy. Zapytań do SQL: 9