FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakłócenie od 3 do 4MHz
Autor Wiadomość
SQ9FMC 
200 DXCC

Znak: Artur
Wysłany: 2015-06-03, 08:48   Zakłócenie od 3 do 4MHz

Witam. Może ktoś z Was zna urządzenie, które generuje lokalnie taki sygnał? U mnie obecne 24h, słyszalne od 2890kHz do 4030kHz. Zanika tylko w czasie większych awarii energetycznych. Na 80mtr mam pozamiatane bo jest 9+20dB a pojawiło się jakiś czas temu z S2 do góra S3. Proszę o wskazówki czy ktoś to zna ?
Nagrane w AMie na 3720kHz po kablu do pliku.

SQ9FMC 
200 DXCC

Wysłany: 2015-07-09, 17:53   

Kilka dni temu wykonałem aktywną, kierunkową antenę na KF i przy jej pomocy zlokalizowałem źródło; to w moim bezpośrednim sąsiedztwie, Dom Kultury.
Właśnie wróciłem stamtąd po oględzinach systemu wentylacji i rekuperacji zainstalowanego na strychu budynku. Źródłem zakłóceń są falowniki LG serii IC5 z zainstalowaną kartą Modbus, zastosowane do liniowej zmiany wydajności systemu. Po miłym spotkaniu z kierowniczką ustaliliśmy harmonogram działań w celu eliminacji w/w zakłóceń. Jak widać na zdjęciu wykonano nieprawidłowo połączenia linii Modbus z kartami falowników przy pomocy skrętki zamiast wymaganymi przewodami w ekranie n.p. BC-500 . Spora część mocy jest wypromieniowywana właśnie tą drogą a pozostała poprzez przewody zasilające. Przez tydzień urządzenia pozostaną całkowicie wyłączone a później nastąpi próba reklamacji działania urządzeń, gdyż są na gwarancji.
O całkowitej eliminacji powiadomię jak tylko to nastąpi.
Ostatnio zmieniony przez SQ9FMC 2015-07-09, 22:30, w całości zmieniany 2 razy  

damso 

Znak: SQ9RHX
Wysłany: 2015-07-09, 18:40   

Gratulacje, że udało się znaleźć.

Tomasz 
profesjonalny_amator

Znak: SQ9TVN
Lokator: JO90MS
Wysłany: 2015-07-09, 18:42   

szacun - jeden śmietnik mniej !
Mobilek: Black Taylor I _ ML-145

SQ9FMC 
200 DXCC

Wysłany: 2017-02-09, 20:06   

Dzisiaj udało się skutecznie usunąć wadę w instalacji wentylacyjnej i problem się skończył. Oprócz wymienionych wcześniej nieprawidłowości dodatkowo znalazłem wiszącą w powietrzu masę logiki sterującej. Połączenie na sztywno z karoserią i PE zamknęło prądy w.cz. wewnątrz skrzyni metalowej nadbudowanej nad falownikami i elektroniką. Resztki sygnałów podążające po sieci energetycznej załatwią filtry sieciowe, które zainstalujemy w poniedziałek. Uznaję to za kolejny, duży krok w kierunku zmniejszania smogu elektromagnetycznego w sąsiedztwie.

Krzysiek 

Znak: SF 359-10
Wysłany: 2017-02-23, 11:37   

Ja ostatnio mam taki problem. Wycinek 146-160MHz plus minus, lata coś takiego od około 2-3 tygodni. Nie jest w jednym miejscu, czasem jest kilka takich syfów w kilku miejscach. Jest to od rana do wieczora, falowniki ? czy jakieś inne badziewie?

Nabyłem drogą kupna.

Schemat tworzony w zaawansowanym środowisku CAD dla elektryków - Paint.

Zapoznałem się z Twoją opinią i doszedłem do wniosku, że niespecjalnie mnie ona obchodzi.

SP9TTG 
Barba crescit, caput nescit

Znak: SP9TTG
Lokator: JO90NT
Wysłany: 2017-02-24, 10:33   

Może to być też wzbudzony wzmacniacz w.cz. (preamp) w jakimś radiu lub antenie ze wzmacniaczem do tefałenó. Chociaż za stabilne ale ten dryft na to by wskazywał.

"Kto ma cztery ICOM'y, TYT'a i Yaesu ten w pieprzeniu na 300 nie ma żadnego interesu" © ja

Krzysiek 

Wysłany: 2017-02-24, 11:56   

Uprzejmie donoszę. Nie mam nic nowego z elektroniki, wcześniej tak też nie było. Standardowo jakiś syf to od zawsze, ale to jest od niedawna. Pływa to różnie, głównie tu gdzie słucham to jest cały czas.. wincy ferytów?

Nabyłem drogą kupna.

Zapoznałem się z Twoją opinią i doszedłem do wniosku, że niespecjalnie mnie ona obchodzi.

SP9TTG 
Barba crescit, caput nescit

Znak: SP9TTG
Lokator: JO90NT
Wysłany: 2017-02-24, 12:00   

Ale sąsiad se kópił ... Albo mó kupili. Może se zapodał ściemniacz do LEDów albo monitor Manta 32 cale HD ready. Plazmy też dają zakłócenia w tym zakresie ale z zasilaczy, ekran widać na widmie inaczej.

"Kto ma cztery ICOM'y, TYT'a i Yaesu ten w pieprzeniu na 300 nie ma żadnego interesu" © ja

Krzysiek 

Wysłany: 2017-02-24, 12:29   

Ja bardziej obstawiam ten syf co się za mną buduje w zdecydowanie za szybkim tempie. Nie wiem co w tych blaszakach może być. Mogę nagrać sampla jak to brzmi jeśli jest poczeba nagła.

Nabyłem drogą kupna.

SQ9FMC 
200 DXCC

Wysłany: 2017-04-26, 13:11   

Ustało czy nadal jest słyszalne? Nagraj jeśli jest. U mnie takie coś generował modu CI w tunerze satelitarnym. Słyszalne było w promieniu 10=15 metrów na ręczniaku.

Odpowiedz do tematu