FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umierający UKF w naszej okolicy.
Autor Wiadomość
SQ9KFZ 
Administrator


Znak: SQ9KFZ
Lokator: JO90NU
Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 3315
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-16, 10:38   Umierający UKF w naszej okolicy.

Jak pewnie zauważyliście od pewnego czasu mało kto rozmawia na ukfie a już nie wspomnę o 145.500, tutaj z góry pragnę podziękować komuś kto utwierdza mnie coraz bardziej w przekonaniu że transceivery powinny być sprzedawane tylko za okazaniem pozwolenia. Czym to ów ktoś mnie utwierdza ? ano tym że nagrywa nasze rozmowy i puszcza różne dziwne kawałki, wycinki kij wiedząc co to ma na celu prócz wpienienia osób rozmawiających na tej częstotliwości.

UKF umiera, umiera dzięki błędnie podjętym decyzją, jedna z nich jak dla mnie osobiście to echolink na 145,500. Dzięki pikaniu dtmf, linkowaniu różnych innych dziwnych echolinków odechciewa mi się nawet słuchać tej częstotliwości. Drugą rzeczą jest opisywany ww osobnik nagrywający.

A może zbierzemy się do kupy i zrobimy polowanie na lisa?, mało mnie interesuje czy ma in licencje czy jest zwykłym piratem. Udowodnijmy innym że Częstochowa może coś z tym zrobić a nie siedzieć i pierdzieć w stołek.

Jak zawsze czekam na komentarze, chociaż nie spodziewam się ich lawiny.
_________________
Nie znam się w temacie, więc się wypowiem!
Anal jest do dupy!
 
 
Krzysiek 

Znak: SQ9MPK
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 714
Skąd: ona biegnie?
Wysłany: 2016-01-16, 11:41   

Bo tu wszyscy wielce zapracowani, dom rodzina, pies, mysz i kot. A polowania i tak nikt nie zrobi bo po co skoro j/w. Nie wspominam o osobach co się zapleczem wypięły na grupę jak i forum. Aa no i przede wszystkim, destar i poufność rozmów.
 
 
an2lec 


Znak: Arek
Lokator: JO90NT
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 218
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2016-01-16, 19:37   

Mariusz to że echolink jest 145,500 to według mnie najmniejszy problem. Wystarczy przenieść się na inną częstotliwość. Zwłaszcza że co poniektórzy zarzucają nam to że blokujemy kanał wywoławczy.
Większy problemem jest to że osób aktywnych radiowo w okolicy jest mało. Dlatego powinniśmy skupić się na jednej wybranej częstotliwości.
Piratów radiowych trzeba tępić wszelkimi możliwymi sposobami.
Krzysiek zanim zaczniesz wypominać innym że mają dom, rodzinę, zwierzęta domowe, tudzież inne obowiązki sam sprawdź jak to jest gdy ma się któreś z powyższych i trzeba oszczędnie gospodarować czasem.
_________________

 
 
Marcin K. 
VY 73 es cu


Znak: SQ9MYU
Lokator: JO90ms
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 262
Skąd: Dźbów
Wysłany: 2016-01-17, 18:46   

3eść!
Radio mam cały czas na .500 ustawione, na .300 zaglądam raczej rzadko. W sumie bardziej słucham niż rozmawiam bo siedzę na KFie ale jak coś potrzebuję to wole krzyczeć na .500 niż dzwonić telefonicznie :) Chyba że to tajne rzeczy... Ale chyba nasze komórki są bardziej monitorowane od radiostacji. U mnie jest taki problem że jak zaczynam produkować fonię z gardła do kogoś innego niż mój syn to on zaraz mi przeszkadza - i pogadane.
Jeśli chodzi o dowcipnisia ukaefowego to trzeba gnojka upolować. To nie będzie łatwe. Potrzebna jest antena kierunkowa i radio z regulowaną czułością odbiornika. Wszystko da się zrobić! Tylko czasu ni ma a ja kierunku nie mam :(
Echolink można zgasić albo przełożyć na inną freq. W sumie nigdy tego nie używałem i nawet nie wiem jak się z tego korzysta :roll:
Nie łamać się, pracować!
Krzysiek nie czepiaj się kotów, ja i Mariusz jakoś godzimy radio z mruczeniem :-D
_________________
73 de SQ9MYU es cu
Kenwood TS570D + Comet CHA250 home made
RBM-1 ;-)
Radmor 3025 (4m)
Radmor 3035 (2m) + Diamond X510
Radmor 3055 (70cm) + Diamond X510
Taurus 80m, Kacper 80m, SP5WW...
http://www.qrz.com/db/sq9myu
 
 
 
Lukasz 

Znak: Lukasz
Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 158
Skąd: Choroń
Wysłany: 2016-01-17, 23:16   

Moze nie zupełnie na temat ale była mowa o tej osobie co przeszkadza czy tym nie powinno zając sie UKE ? Chyba od tego chyba sa czy nie . Jak ja bym bez znaku ale z kultura radiowca chciał z któryms z waz zagadac bo akurat słysze wołał ogólnie a nikt sie nie zgłasza to mógł bym miec problemy . Tym bardziej jak bym podał swoje imie i miejscowosc . Na przemienniku Włodowskim tez jest taki sam osobnik a może to ten sam i sie nie boi ze bedzie miał problemy . Powinno byc tak ze takie osoby powinny sie bac nadawac na pasmach .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Theme phore v 0.2 created by Kisioł & Sklep internetowy modified by pietrex
Strona wygenerowana w 0,107 sekundy. Zapytań do SQL: 9